Вартан Юрійович Абрамян

Працюємо в господарстві площею 2,5 тис. га. Намагаємося застосовувати технології мінімального обробітку землі. З-поміж іншої техніки маємо літак-кукурузник АН-2. Хоч це і не є чимось дуже унікальним, та все ж яка-не-яка цікавинка.

В сільському господарстві працюємо сім’єю. Тому завжди хтось є на місці. Раніше батько займався будівництвом доріг, але згодом вирішили зосередитися на агробізнесі. Розпочиналося все з млина, який ми зробили зі старої покинутої на смітник бані. Потім відкрили пекарню. У важкі 90-ті роки, коли все розкрадалося і занепадали підприємства, звернули увагу на місцевий комбікормовий завод. На той час звідти вивезлося майже все обладнання, залишилося всього 15-17 робітників, які не отримували зарплату. Шкода було дивитися на цю розруху, тому ми вирішили взяти завод під своє крило і доклали всіх зусиль, щоб відновити його. Сьогодні ми можемо пишатися своєю роботою. Зараз на заводі вже працює 100-120 чоловік відповідно до сезону. Отже, ми самі створили свою справу та самі нею займаємося. А разом з цим ще й надаємо робочі місця для односельців.

Для того, щоб мати успіхи в агровиробництві, активно стежимо за новинками в техніці та технологіях. Можливість перейняти світовий досвід роботи на землі та забезпечити господарство найкращою сільгосптехнікою нам надає ТОВ «Техніка і технології». Ми з ними познайомилися через проект «Пізнай світ». Цей проект впровадила компанія «ТіТ» з метою зібрати аграріїв усієї України, щоб подорожувати в колективі однодумців, людей, які мають спільні інтереси та захоплення. Подорожі також тематичні.

Я, наприклад, вперше відчув такий досвід у поїздці до Німеччини. Там ми змогли побачити на власні очі, як ведуться справи у місцевих господарствах, поспілкувалися з німецькими фермерами. Це, насправді, дуже важливий досвід, а також враження, які надихнули на нові звершення в роботі на своїх полях.

А виставки сільськогосподарської техніки!.. Про це взагалі можна розповідати годинами. Сьогодні кожен господар, який себе поважає та піклується про розвиток своєї справи, зобов’язаний стежити за новинками в техніці та знати, як працюють нові технології. Тож такі освітні поїздки мають велике значення для розвитку як господаря, так і господарства.

Крім того закордонні подорожі – це ще й можливість познайомитися як з історико-культурними пам’ятками різних країн, так і з сучасними досягненнями в галузі розважальної індустрії, новітньої архітектури, ландшафтного оформлення вулиць, проспектів, парків і т.д.

Перша подорож справила настільки велике враження, що наступного разу, коли надійшла пропозиція поїхати до Італії разом із ТОВ «ТіТ», дуже зрадів можливості побачитися з друзями та колегами з інших регіонів України і знову прекрасно провести час, переймаючи закордонний досвід на виставках сільгосптехніки.

Потім була подорож до Сполучених Штатів Америки. Там найбільше захоплення викликали екскурсія по кіностудії «Юніверсал Пікчерс» та поїздка на Гран-Каньйон.

І ось я нарешті подорожую Україною! Молодці організатори, які влаштували для нас можливість зустрітися на АГРОЧЕМПІОНАТІ з риболовлі на березі Дніпра серед прекрасної природи. А туристична база «Берег», до речі, за своїми умовами та сервісом нічим не поступається закордонним готелям. Єдине, чого мені тут не вистачає, - це тенісний корт. Але місце тут є. Тож у мене є пропозиція до власників «Берега» – облаштувати на території бази тенісні корти. Думаю, іншим відпочиваючим ця ідея теж сподобається.

А, в цілому, я приємно вражений тим, як чудово можна відпочити в себе на Україні, не виїжджаючи кудись далеко закордон!

Залишити коментар


Швидкий перехід