Сільгосптехніка

Як з'явилася сільгосптехніка?

Застосування машин у сільськогосподарському виробництві було одним з видатних досягнень нашої країни в ХІХ столітті. Результати цього проявляються в багатьох сферах життя. Труднощі фермерської праці були зменшені, а продуктивність - значно зросла. Механізація фермерської роботи звільнила мільйони сільськогосподарських робітників для потреб промисловості, сприяючи, таким чином, різкому розширенню промислового виробництва і досягненню високого рівня життя в країні.

Безперервне зростання населення вимагає і буде продовжувати вимагати систематичного збільшення виробництва сільськогосподарських продуктів і сировини. Деяке збільшення сільськогосподарської продукції в минулому сторіччі досягнуто завдяки поліпшенню сортів культур, більш ефективному використанню добрив та розвитку агротехніки. Однак головним чинником стало зростання використання двигунів і більш продуктивних машин та знарядь.

Скорочення витрат праці вважалося першочерговою метою механізації сільського господарства. Якщо 150 років тому близько двох третин всієї робочої сили в Сполучених Штатах було зайнято на фермах, то в даний час в сільському господарстві зайнято менше одного працюючого з шести. Виробництво зерна, наприклад, вже повністю механізоване. Сучасне фермерське господарство значно механізоване, що вимагає застосування кваліфікованої робочої сили для обслуговування машин і знарядь. Механізація фермерського господарства стимулює краще його ведення, оскільки у фермера звільняється частина часу для планування робіт і для самоосвіти. Іншими значними результатами механізації фермерського господарств є:

• більш своєчасне проведення робіт у напружені періоди;

• полегшення трудомістких робіт, виконання яких є важким або неможливим при використанні ручної праці;

• загальне поліпшення умов праці.

Щоб отримати хороший результат, багато польових робіт повинні бути виконані протягом досить короткого терміну. Застосовуючи високовиробничу сільгосптехніку, яка при необхідності може працювати 24 години на добу, можна виконати потрібні роботи в заплановані строки.

Порівняння методів механізації, що застосовуються в наш час, з прийомами, які застосовувалися в позаминулому сторіччі, дійсно змушує дивуватися досягнутому успіху. Однак дуже цікаво порівняти колосальний прогрес, який був досягнутий пару поколінь тому. Серед сільськогосподарської техніки та механізмів до неї, які отримали широке застосування або загальне визнання з 1940 р., необхідно зазначити наступне:

1) гідравлічне управління на причіпних знаряддях, автоматичний контроль тягового зусилля на навісній сільгосптехніці;

2) сівалки для точного висіву;

3) обробка насіння для поліпшення посадкових операцій;

4) прес-підбирач з автоматичною в'язкою тюків;

5) бавовнозбиральна сільгосптехніка в Україні;

6) сільгосптехніка для збирання цукрових буряків;

7) бокові комбіновані граблі;

8) самохідні кукурудзяні комбайни ;

9) обприскувачі польові малооб'ємні, що працюють на низькому тиску;

10) сільськогосподарська техніка для внесення добрив (безводного аміаку) в газоподібному стані;

11) застосування полум'я для селективного випалювання бур'янів;

12) широке застосування літаків для сільськогосподарських робіт та значний прогрес у розробці;

13) застосування навісних і самохідних машин.

Історично розвиток механізації відбувався саме там, де промисловість забирала робочі руки з сільського господарства і вартість робочої сили на фермах зростала. Різка нестача робочої сили і висока її вартість в період першої та другої світових воєн, одночасно із зростанням вимог збільшення виробництва сільськогосподарських продуктів, мали значний вплив на механізацію деяких робіт. Наприклад, перед другою світовою війною механізація збирання цукрових буряків затримувалася у зв'язку з небажанням цукрозаводчиків приймати буряк, прибраний механізованими засобами. Однак недолік робочої сили, викликаний війною, змусив промисловість змінити технічні умови і почати приймати для переробки буряк, прибраний сільгосптехнікою, в тому числі і сільгосптехнікою бу, щоб не викликати різкого зниження посівних площ. З цього часу, механізація збирання буряка почала прогресувати і досягла зараз такого рівня, коли вся площа, збирається машинами. Таким чином, стрімко почав розвиватися і продаж сільгосптехніки, як нової, так і продаж б у сільгосптехніки.

Видатні досягнення біологічних наук сприяли зростанню механізації. Селекціонери створили нові, більш зручні для механізованого прибирання сорти культур. Прикладами цього є: карликові сорти зернового сорго, що мають однакову висоту, сорти зернових культур, що не осипаються, вітростійкі сорти бавовнику та гібридні сорти кукурудзи, що володіють меншою схильністю до вилягання. Способи посіву та посадки деяких культур змінилися, щоб вплинути на умови росту рослин і отримати рослини, більш підходящі для механізованого прибирання. У цей період якраз і набирає обертів продаж сільгосптехніки.

Історія показує, що процес механізації розвивається динамічно і без обмежень. При нашій системі вільної конкуренції кожен підприємець повинен безперервно покращувати якість своєї продукції і створювати нові зразки для того, аби забезпечити зростання виробництва і збереження прибутку. Тому кожен фермер, який має можливості, прагне купити сільгосптехніку, щоб підвищити ефективність праці.

Подальше спрощення та стандартизація способів закріплення навісних знарядь на тракторах виявляться для фермерів дуже корисними . Антикорозійні матеріали робочих органів для обробки ґрунту, які не будуть залипати, збільшення періодів між змазуванням найважливішої сільгосптехніки, ґрунтообробні знаряддя, використовувані в умовах великих швидкостей і при зростаючій потужності тракторів, значне спрощення конструкцій багатьох машин, велика універсальність знарядь, збільшення безпеки і зручність у роботі для обслуговуючого персоналу, зменшення розмірів, ваги і потрібної потужності машин, а також деякі інші проблеми вирішуються фахівцями досі.

Сільгосптехніка являє собою додаток інженерних знань до сільського господарства. Інженер з сільськогосподарських машин повинен враховувати, що між сільським господарством та промисловістю є істотна відмінність. Біологічний фактор дуже важливий для інженера, який повинен бути добре знайомий з основами і практикою сільського господарства. Зміни у прийомах агротехніки часто вимагають пристосування машини до нових умов роботи або збільшення її продуктивності. Технологічне обладнання та стандарти на якість продуктів можуть також зазнавати змін, щоб зробити можливим прийом продуктів механізованого збирання. Якість і кількість зібраного врожаю іноді знижуються в результаті застосування не тієї або не за призначенням сільгосптехніки в Україні, що призводить до матеріальних збитків.

Залишити коментар


Швидкий перехід