Новини в законодавстві (712)

22.06.2018 | 16:00

Немовлят в пологовому будинку будуть реєструвати онлайн

Міністерство юстиції запустило пілотний проект із забезпечення реєстраторів в пологових будинках сучасними планшетами. Оформити свідоцтво про народження дитини можна буде не виходячи з палати.

Завдяки планшетів можна буде миттєво направити відомості для проведення невідкладної державної реєстрації малюка і реєстрації місця проживання, подати електронну заявку на отримання допомоги при народженні дитини. Навіть записатися в електронну чергу в дитячий сад.

Детальніше

22.06.2018 | 14:00

Осіб похилого віку пропонують звільнити від оплати комунальних послуг

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про звільнення громадян похилого віку від оплати житлово-комунальних послуг.

Серед запропонованих законопроектом норм – гарантування державою кожному ветерану праці та громадянину похилого віку належний рівень життя, задоволення різноманітних життєвих потреб, подання різних видів допомоги шляхом, в тому числі, звільнення від оплати житлово-комунальних послуг.

Детальніше

22.06.2018 | 12:00

21 липня КСУ почне розгляд справи щодо збору поліцією зразків ДНК

21 червня Конституційний Суд України розпочне розгляд справи за поданням омбудсмена щодо конституційності положень частини другої статті 26 Закону України «Про Національну поліцію», що дозволяють поліції забезпечувати збирання зразків ДНК. Про це йдеться на сайті КСУ.

Детальніше

22.06.2018 | 10:00

Українцям розповіли, як безкоштовно отримати земельну ділянку

Мін'юст в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» представив відеоролик, який присвячений порядку безкоштовного отримання громадянами України земельних ділянок у приватну власність.

У Міністерстві відзначили, що більшість громадян або не знають про право на отримання землі, або зовсім не знайомі з цією процедурою. Таким чином, поширення та роз'яснення даного питання має важливе значення для людей, які хочуть жити, працювати і здійснювати господарську діяльність на власній землі.

Детальніше

22.06.2018 | 08:00

Іноземні автомобілі можуть стати доступнішими для українців

15 червня Верховній Раді зареєстровані законопроекти № 8487 і № 8488, які вирішать проблему авто з Єврономер. Про це повідомила Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Текст законопроектів поки не оприлюднений.

Детальніше

21.06.2018 | 16:00

1 липня набере чинності блок закону про цінні папери щодо емісійної діяльності

1 липня 2018 року набере чинності блок нової редакції Закону «Про цінні папери та фондовий ринок» (№ 2210), що стосується емісійної діяльності в Україні. Про це повідомив член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Максим Лібанов.

Детальніше

21.06.2018 | 14:00

До закону про держреєстрацію внесено зміни у зв’язку з набранням чинності законом про ТОВ

Законом "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", який набув чинності 17 червня, внесено також зміни до Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Змінами передбачено перелік документів, необхідних для реєстрації змін у статутному капіталі ТОВ.

Детальніше

21.06.2018 | 12:00

Застосування цінників при продажу товарів обов’язкове – ДФС

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області надало розяснення щодо обов'язковості застосування цінників при реалізації товарів.

Детальніше

21.06.2018 | 10:00

На сайті ДФС розміщенні оновлені реквізити бюджетних рахунків, які почнуть діяти з 2 липня

З 2 липня 2018 року бюджетні рахунки, на які зараховуються податки, збори та інші обов’язкові платежі до державного та місцевих бюджетів, будуть повністю змінені через запровадження Державною казначейською службою України централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів. Про це інформують у ФДС.

Детальніше

21.06.2018 | 08:00

Верховний суд вказав, що мирова угода не є договором у цивільно-правовому розумінні

У справі № 908/1604/17 позов було подано про визнання недійсним правочину, укладеного між ТОВ та державною організацією, який має назву "Мирова угода на стадії виконання рішення", та скасування ухвали господарського суду у іншій справі, якою затверджено вказану угоду.

Детальніше

14.06.2018 | 16:00

Держреєстратор може оформити право власності, не перевіривши нерухомість на обтяження

Велика Палата Верховного Суду при розгляді справи № 815/4618/16 роз'яснила, що позов до держреєстратора, що зареєстрував право власності на самочинно збудоване шляхом реконструкції домоволодіння (на яке до того ж було накладено арешт), не є суперечкою про право і підлягає розгляду в адміністративному суді.

Детальніше

14.06.2018 | 14:00

В Україні діє спрощенні правила міжнародних грошових переказів

Правління Національного банку України внесло зміни до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні.

Як інформує прес-служба НБУ, зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України № 62 від 7 червня 2018 року і вони набувають чинності з 12 червня.

Детальніше

14.06.2018 | 12:00

Діє удосконалена процедура реєстрації порушень ПДР

Вдосконалена процедура внесення інформації про правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в систему автоматизованого обліку.

Зміни до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі внесені наказом МВС від 13 квітня 2018 року № 318, який вступив в силу 12 червня.

Детальніше

14.06.2018 | 10:00

ГПУ затримали власників торгової марки “Гаврилівські курчата” - ЗМІ

Генеральною прокуратурою України затримано власники агрохолдингу за підозрою в організації пташиного могильника і забруднення навколишнього середовища. Про це з посиланням на прес-службу ГПУ повідомляє «БізнесЦензор».

За даними сайту «Стоп корупція», мова йде про агрохолдингу «Агромарс», власника торгової марки «Гаврилівські курчата». Затримано власники холдингу Марина та Євген Сігал і виконавчий директор Олексій Марченко. Євген Сігал був народним депутатом від «Партії регіонів».

Детальніше

14.06.2018 | 08:00

Депутати мають намір ввести інститут кримінальних проступків

Депутати планують змінити класифікацію кримінальних правопорушень і розділити їх на кримінальні проступки та злочини. Останні, в свою чергу, поділяються на незначній тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.

Відповідний законопроект № 7279-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» ВР прийняла за основу 7 червня 2018 року.

Детальніше

13.06.2018 | 16:00

У спекотні дні підприємствам необхідно відкоригувати час роботи працівників

Управління Держпраці у Хмельницькій області вкотре звертається до керівників підприємств та організацій вжити заходів з попередження нещасних випадків під час підвищення температури повітря.

Зокрема, будівельним організаціям в умовах підвищення температури повітря необхідно змістили графік робочого часу. Обмежити роботу працівників, які виконають кладку зовнішніх стін в піковий час. Збільшити технологічні перерви будівельним бригадам. Розробити графік роботи – по 30 хвилин працівники працюють, 30 хвилин відпочивають. Провести позаплановий інструктаж працівникам, які виконують роботи на висоті.

Детальніше

13.06.2018 | 14:00

ФОП-спрощенці повинні застосовувати касові апарати: роз’яснення ДФС

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані у разі:

перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 гривень;

здійснення реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, незалежно від групи єдиного податку та обсягу річного доходу;

Детальніше

13.06.2018 | 12:00

Розширені можливості для отримання спеціальних дозволів на надрокориствування

Переможець аукціону з продажу спеціальних дозволів на користування надрами може укласти з організатором договір купівлі-продажу з відкладальною умовою.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну від 25 квітня 2018 року № 333, яка набула чинності 8 червня 2018 року.

Зміни внесені, зокрема, до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Детальніше

13.06.2018 | 10:00

Ветеринарно-санітарні паспорти на тварин можна буде отримати у ветеринарії

Ліцензовані лікарі ветеринарної медицини зможуть видавати ветеринарно-санітарні паспорти на тварин.

Зміни внесено до Порядку видачі ветеринарних документів.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну від 6 червня 2018 року № 447, яка набуде чинності через 30 днів з дня опублікування.

Детальніше

13.06.2018 | 08:00

Діє форма заяви про взяття на облік члена фермерського господарства як платника ЄСВ

Затверджено форму заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) № 12-ЄСВ.

Зміни внесено до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідні зміни передбачені наказом Мінфіну від 29 березня 2018 року № 393, який вступив в чинності 8 червня 2018 року.

Детальніше

Швидкий перехід