4-х корпусний плуг ПЛН-4-35 для тракторів МТЗ-80, МТЗ-82

Проблема величезної енергоємності оранки полягає, насамперед, у величезному терті, яке долає інструмент,а в умовах вологого ґрунту, ще й у величезній силі адгезії.Люди намагаються вирішити ці проблеми, застосовуючи цілу низку інженерних рішень: ролики або шарики в зоні відвалювання, подача води або повітря під тиском в зону леміша, ультразвукові вібрації, нагрівання, еластичний інструмент тощо.

 Найбільш ефективним рішенням виявилося використання таких матеріалів для виготовлення або покриття інструменту, які б мали найнижчі показники тертя.

Текрон – це знахідка для аграрного застосування. Він має такий самий коефіцієнт тертя, як і тефлон, проте протистоїть зношуванню втричі краще за сталь. Він має нульову адгезію, що дозволяє долати супротив вологого або мерзлого ґрунту. І головне: міцність цього композитного матеріалу така, що з нього можна виготовляти надійний інструмент для оранки.

    

З застосуванням текрону зменшується тяговий супротиву оранки. Усе інше – похідне. Хтось за рахунок цього зменшення відчує економію палива, хтось підвищить продуктивність оранки за день. Один збільшить глибину обробки, інший – ширину захвату. У 2016 році ми вивели на наш ринок близько 600 відвалів з текрону, а пізніше додали ще польові дошки для плугу ПЛН. Результати порівняльних випробувань відвалів ПЛН у господарстві:
• Корпусів: 4;
• Глибина оранки: 25-28 см;
• Економія палива: 3 л/га.

   

 

 

 

 

Оранка – це не лише відвал. На терті відвалу ми втрачаємо 40% енергії трактора. Ще по 30% втра- чаються на леміші та на польовій дошці. І поки новий енергозберігаючий леміш знаходиться у розробці, польова дошка з текрону вже у продажу і забезпечує господарів додатковою економією в 1,5 л/га.

Залишити коментар


Швидкий перехід